DACH TEAM w lekkoatletyce

Dach Team bierze Kulzę!

kulza18-letni Jacek, na co dzień trenujący chód sportowy w PLKS Gwda Piła, ma szczęście. Tak! |Bo w dzisiejszych czasach pozyskanie indywidualnego sponsora, na dodatek w takiej dyscyplinie i w naszym regionie, graniczy raczej z cudem!

Dach Team w kategorii sport dotychczas kojarzył się nam z halową drużyną piłki nożnej. Mamy nadzieję, iż teraz podobnych powodów do satysfakcji Krzysztofowi Posłusznemu i Michałowi Grzesiakowi, właścicielom firmy Dach Team, dostarczy również chodziarz PLKS Gwda Jacek Kulza.
A to z uwagi na to, iż pilska firma w ostatnich dniach podpisała umowę sponsorską właśnie z lekkoatletą pilskiego klubu.
Jacka do sportu zachęcił nauczyciel od wychowania fizycznego, Maciej Bumbul. - Na samym początku były to tylko szkolne zawody typu czwartki lekkoatletyczne czy przełaje – wspomina dziś Jacek. - Do klubu trafiłem dzięki Panu Jarkowi Skrzypczakowi, który uczył mnie WF w gimnazjum. Od razu zakochałem się w lekkiej atletyce. Na pierwszych treningach w pilskiej „Gwdzie” byłem testowany, do jakiej dyscypliny sportu mnie przypisać. No i zacząłem biegać. Lecz z powodu natłoku nauki musiałem zrezygnować z treningów. Nie trenowałem pół roku i gdy na zawodach szkolnych wystartowałem w chodzie sportowym, zadzwonił do mnie trener Ignacy Krzewiński i tak zaczęła się moja przygoda z chodem sportowym - wyjaśnia Jacek.
Zawodnik PLKS Gwda jest absolwentem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Miasteczku Krajeńskim. Wszystkie klasy podstawowe i gimnazjalne kończył z wyróżnieniem. Obecnie jestem uczniem drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. To od zawsze wzorowy uczeń. Za rok zdaje maturę. Dalsze plany życiowe wiąże z polskim wojskiem. Pragnie kontynuować przygodę z chodem sportowym.
Obecnie jest na etapie przygotowań do sezonu 2012, którego głównym celem będą Mistrzostwa Polski Juniorów w chodzie sportowym na 10 km. Odbędą się one w Białymstoku w dniach 22 -24.06 oraz Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km w Gdańsku 1 września, gdzie zamierza także walczyć o medal.
Wśród swoich dotychczasowych osiągnięć Jacek ceni najbardziej: brązowy medal Mistrzostw Polski LZS w chodzie sportowym na 10 km, trzecie miejsce podczas Międzynarodowego Mityngu w Warszawie w chodzie sportowym na 10 km, czwarte miejsce w 37. INTERNATIONAL RACE WALKING FESTIVAL - ALYTUS’ 2011, czyli Międzynarodowych Mistrzostwach Litwy w chodzie sportowym na 10 km, a także srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski w chodzie sportowym na 10 km, brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski w chodzie sportowym na 3 km oraz brązowy medal Mistrzostw Makroregionu w chodzie sportowym na 10 km.
- Cieszę się, że dzięki mojemu tacie mogłem pozyskać sponsora. Chciałbym także przy okazji podziękować Państwu Janinie i Marianowi Gapińskim za dotychczasową pomoc. Oni także przyczynili się do pozyskania dla mnie sponsora – firmy Dach Team. Dziękuję także trenerowi Krzewińskiemu oraz mojej grupie: Joannie Bemowskiej, Monice Kaperze i Justynie Świerczyńskiej za wspólne treningi – kończy Jacek.
A my ze swej strony dodajmy, iż firma Dach Team Krzysztofa Posłusznego i Michała Grzesiaka to przede wszystkim pokrycia dachowe, więźby dachowe, nowoczesne elewacje z blachy, okna dachowe - czyli wszystkie elementy, które są niezbędne do położenia i wykończenia dachu.

sportowydzienniknowy.pl

07 02 2012